lu.se

Denna sida på svenska This page in English

Presentation av medarbetare i ämnesgruppen

 

 

 

Teresa Arana Aristi, gästlärare 

teresa.arana_aristi@arkitektur.lth.se 

 

 

 

 

Laleh Foroughanfar, doktorand 

laleh.foroughanfar@arkitektur.lth.se 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/laleh-foroughanfar

 

 

 

 

Andrew Karvonen, professor  

andrew.karvonen@arkitektur.lth.se 

Länk till hemsida för verksamhet: https://andrewkarvonen.com/

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/andrew-karvonen

 

 

 

Christer Larsson, expert 

christer.larsson@arkitektur.lth.se  

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/christer-larsson

 

 

 

Louise Lövenstierne, universitetslektor 

louise.lovenstierne@arkitektur.lth.se 

 

 

 

 

Jesper Magnusson, universitetslektor

jesper.magnusson@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 72 727 20 67 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/jesper-magnusson

 

 

 

Misagh Mottaghi, doktorand 

misgh.mottaghi@chemeng.th.se

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/misagh-mottaghi

 

 

 

Andreas Olsson, universitetsadjunkt

andreas.olsson@arkitektur.lth.se  

Telefon: +46 46 222 72 79

Mobiltelefon: +46 72 505 63 00

 

 

 

 

Ida Sandström, biträdande universitetslektor 

ida.sandstrom@arkitektur.lth.se

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/ida-sandstroem

 

 

 

Catharina Sternudd, universitetslektor 

catharina.sternudd@arkitektur.lth.se 

Länk till Telefon: +46 46 222 15 35 

Mobiltelefon: +46 72 550 60 87 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/catharina-sternudd

 

 

 

 

Lars-Henrik Ståhl, professor

lars-henrik.stahl@arkitektur.lth.se  

Länk till Telefon: +46 46 222 76 11

Mobiltelefon: +46 70 329 45 33

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/larshenrik-staahl