lu.se

Denna sida på svenska This page in English

Presentation av medarbetare i ämnesgruppen

 

 

 

Ricardo Bernardo, universitetslektor 

ricardo.bernardo@ebd.lth.se

Telefon: +46 73 800 83 97

Presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/ricardo-bernardo 

 

 

 

 

Iason Bournas 

iason.bournas@ebd.lth.se 

Telefon: +46 222 73 46 

Mobiltelefon: +46 72 534 91 35 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/iason-bournas

 

 

 

Agnieszka Czachura, doktorand 

agnieszka.czachura@ebd.lth.se 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/agnieszka-czachura

 

 

 

Henrik Davidsson, universitetslektor

henrik.davidsson@ebd.lth.se

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/henrik-davidsson

 

 

 

Marie-Claude Dubois, universitetslektor

marie-claude.dubois@ebd.lth.se

Telefon: +46 222 76 29

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/marieclaude-dubois

 

 

 

Niko Gentile, biträdande universitetslektor

niko.gentile@ebd.lth.se

Telefon: +46 222 73 47

Mobiltelefon: +46 76 072 49 12 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/niko-gentile

 

 

 

Jouri Kanters, biträdande universitetslektor

jouri.kanters@ebd.lth.se

Telefon: +46 222 72 36 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/jouri-kanters

 

 

 

Rafael Campamà Pizzaro, doktorand

rafael.campama_pizzaro@ebd.lth.se

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/rafael-campama-pizarro

 

 

 

Marie-France Stendahl, doktorand

marie-france.stendahl@ebd.lth.se

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/mariefrance-stendahl

 

 

 

Maria Wall, universitetslektor

maria.wall@ebd.lth.se 

Telefon: +46 222 96 62 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/maria-wall