lu.se

Denna sida på svenska This page in English

Presentation av medarbetare i ämnesgruppen

 

 

 

Mats Hultman, universitetslektor

mats.hultman@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 222 01 18

Mobiltelefon: +46 70 311 49 40

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/mats-hultman

 

 

 

 

Sandra Kopljar, universitetslektor

sandra.kopljar@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 222 72 55

Mobiltelefon: +46 73 043 72 07 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/sandra-kopljar

 

 

 

 

Mattias Kärrholm, professor

mattias.karrholm@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 222 73 23 

Mobiltelefon: +46 73 050 77 52

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/mattias-karrholm

 

 

 

 

Fredrik Linander, universitetsadjunkt 

fredrik.linander@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 73 840 25 92 

 

 

 

Jesus Mateo, universitetsadjunkt 

jesus.mateo@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 222 76 05 

Mobiltelefon: +46 70 339 37 95 

 

 

 

 

Anna Petersson, universitetslektor

anna.petersson@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 222 85 75

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/anna-petersson

 

 

 

 

Paulina Prieto de La Fuente, forskare, postdoc 

paulina.prieto_de_la_fuente@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 222 72 77

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/paulina-prieto-de-la-fuente

 

 

 

 

Ingela Pålsson Skarin, universitetslektor

ingela.palsson_skarin@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 222 03 72 

Mobiltelefon: +46 76 787 83 20 

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/ingela-paalsson-skarin

 

 

 

 

Gunnar Sandin, universitetslektor

gunnar.sandin@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 222 33 45

Mobiltelefon: +46 70 541 40 55

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/gunnar-sandin

 

 

 

 

Fredrik Torisson, universitetsadjunkt

fredrik.torisson@arkitektur.lth.se

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/fredrik-torisson

 

 

 

 

Tomas Tägil, universitetslektor

tomas.tagil@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 222 73 31

Mobiltelefon: +46 70 595 11 95

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/tomas-tagil

 

 

 

 

Anna Wahlöö, universitetsadjunkt

anna.wahloo@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 222 76 09

Mobiltelefon: +46 79 063 31 98

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/anna-wahloeoe