lu.se

Denna sida på svenska This page in English

Presentation av medarbetare i ämnesgruppen

 

 

 

René Andersson, universitetsadjunkt 

rene.andersson@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 73 689 16

 

 

 

David Andréen, universitetslektor 

david.andreen@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 46 222 74 94 

Presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/david-andreen  

 

 

 

 

Nina Aronsen, universitetsadjunkt 

nina.aronsen@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 70 519 63 02 

 

 

 

 

 

Pablo Miranda Carranza, universitetslektor 

pablo.miranda_carranza@arkitektur.lth.se

 

 

 

Per-Johan Dahl, universitetslektor 

per-johan.dahl@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 46 222 72 61

Mobiltelefon: +46 73 068 84 07

Presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/perjohan-dahl

 

 

 

 

Elin Daun, universitetsadjunkt 

elin.daun@arkitektur.lth.se 

 

 

 

 

 

 

Sandi Hilal, gästprofessor 

sandi.hilal@arkitektur.lth.se 

Presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/en/persons/sandi-hilal

 

 

 

Mika Friis Ingemansson, universitetsadjunkt 

mika_katarina.friis@arkitektur.lth.se 

Tjänstledig hösten 2021 

 

 

 

Erik Tonning Jensen, universitetsadjunkt 

erik_tonning.jensen@arkitektur.lth.se  

 

 

 

Anton Tetov Johansson, projektassistent 

anton.johansson@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 70 363 56 67 

 

 

 

Monika Jonson, universitetsadjunkt 

monika.jonson@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 46 222 86 19 

Mobiltelefon: +46 72 717 97 47 

 

 

Gediminas Kirdeikis, universitetsadjunkt 

gediminas.kirdeikis@arkitektur.lth.se 

Telefon: +46 73 043 73 59

Länk till egen YouTubekanal

Länk till presentation på forskningsportal Lunds universitet: 

https://portal.research.lu.se/portal/sv/persons/gediminas-kirdeikis

 

 

 

 

 

 

Andreea Marcu, universitetsadjunkt 

andreea.marcu@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 222 74 04 

 

 

 

 

Niklas Nihlén, universitetsadjunkt 

niklas.nihlen@arkitektur.lth.se

Telefon: +46 222 77 74 

 

 

 

Emma Nilsson, universitetslektor

(tjänstledig från höst 2021 tills vidare) 

emma.nilsson@arkitektur.lth.se

 

 

 

 

Martin Svansjö, universitetsadjunkt

martin.svansjo@arkitektur.lth.se

Telefon: xxx

 

 

 

 

Rúni Weihe, universitetsadjunkt

runi.weihe@arkitektur.lth.se

Telefon: xxx